Finał Mistrzostw Polski – Wschowa

2 września zakończył się cykl Mistrzostw Polski w Motocrossie 2018. Na finałowej rundzie nie zabrakło zawodników Klubu Motorowego CROSS.

Klasa MX 65 zaskoczyła wszystkich frekwencją. Na bramkach startowych stanęło, aż 32 zawodników i zawodniczek. Barwy naszego klubu reprezentowali:

Olaf Olek, który zajął bardzo wysoką 13 pozycję, zajmując kolejno 16 i 11 miejsce w poszczególnych biegach, Michał Psiuk, który po kontuzji na początku sezonu z zawodów na zawody jest coraz szybszy, a w finałowej rundzie ORLEN MX MP zajął 19 miejsce.

Michał w pierwszym biegu dojechał 8 niestety drugi bieg był pechowy, po awarii skrzyni biegów na 4 okrążeniu dalsza jazda w tym wyścigu była niemożliwa.

Hubert Biżek, nasz najmłodszy reprezentant który dopiero rozpoczyna przygodę w Mistrzostwach Polski w Motocrossie na motocyklu o pojemności 65 ccm, w swoim drugim starcie w zawodach tego cyklu ukończył je na 28 pozycji!

W klasie MX 85 w barwach KM CROSS wystartował Oliwier Wiciński, zajmując 18 miejsce. Oliwier pomimo złamania ręki w trakcie sezonu ukończył cykl ORLEN MX MP na wysokiej 18 pozycji na 45 sklasyfikowanych zawodników.

Klasa MX 125 zdominowana została przez zawodników z Białorusi. Bardzo dobrą 8 pozycję dowiózł startujący pierwszy sezon w tej klasie Wiktor Małecki. Na 15 pozycji dojechał Kamil Pawłowski.

W klasie Kobiet z najlepszej strony pokazała się Wiktoria Wicińska. Wiktoria zajęła trzecie miejsce w finale Mistrzostw Poslki! Niestety zabrakło jej zaledwie 4 punktów do 3 pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.. Wierzymy jednak, że w przyszłym sezonie uda jej się wskoczyć na podium!

Ogromne gratulację dla naszych reprezentantów, za odwagę, determinację oraz zapał do startu w Mistrzostwach Polski w Motocrossie oraz za osiągnięte wyniki.