KM Cross najlepszy w Ostrowcu Świętokorzyskim

Ostrowiec Świętokrzyski zdobyty przez reprezentantów KM Cross. Nasza ekipa w licznym gronie udała się za Wisłę, aby zdominować rywalizację w większości kategorii Mistrzostw Polski strefy centralnej w motocrossie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła w rywalizacji kobiet Zuzanna Dąbrowska. Nasza zawodniczka w pierwszym wyścigu zajęła trzecią pozycję, przyjeżdżając za plecami Zuzanny Rusin i Jagody Rogozińskiej. W drugiej odsłonie wyścigu pokazała jednak klasę i wyprzedziła rywalki. W efekcie zgarnęła główną nagrodę.

Genialny występ zanotował Arek Pryk w klasie MX Junior. Wśród 18 startujących zawodników okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając oba biegi. Arek po raz kolejny pokazał, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu i będzie się liczył w tegorocznej edycji mistrzostw Polski. W nowej klasie pojechał w Ostrowcu Świętokrzyskim nasz mistrz Polski z zeszłego sezonu – Wiktor Małecki. W rywalizacji ze starszymi kolegami poradził sobie całkiem dobrze, zajmując siódmą pozycję w MX Junior. Mikołaj Szulc był 12, a Jakub Komsta startujący tylko w jednym biegu 18.

Nasi zawodnicy zdominowali rywalizację w klasie Open B. Na pierwszym miejscu zawody zakończył Paweł Bełz, który wygrał oba biegi. Drugi stopień na pudle należał do Arkadiusza Małyski. Jednak to nie był koniec sukcesów zawodników KM Cross. Piąte miejsce wywalczył Łukasz Małek, szósty był Robert Szymański, a klasyfikację pierwszej dziesiątki zamknął Michał Daciuk. Jakub Lipka był 13, a Kamil Gryzio 15. To była totalna dominacja naszego klubu.

Wśród najmłodszych zawodników z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wychowankowie szkółki KM Cross. Hubert Biżek ukończył rywalizację na wysokiej siódmej pozycji, a jego kolega Filip Zaborek był dziewiąty. Ważniejsze od wyniku było jednak to, że nasi młodzi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów.

W klasie MX85 wystartowało aż 19 zawodników, w tym oczywiście liczna reprezentacja naszego klubu. Najlepiej zaprezentował się Nikodem Koper, który był ósmy. Na 12. pozycji rywalizację zakończył Oskar Szulc, a tuż za nim Hubert Biżek. Dawid Grzeszczyk był 16, a Filip Zaborek 17. Dodatkowo w klasie MX 2C Kamil Nogal zajął 15. pozycję.

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy punktujący dla naszego klubu, są wychowankami szkółki, która czeka na chętnych w każdy poniedziałek i środę o godz. 17. Zajęcia odbywają się na boiskach przy ul. Rusałka.