Koniec sezonu dla Damiana Musiała

Dobrze znany zawodnik KM Cross Lublin – Damian Musiał – uległ poważnemu wypadkowi. Niefortunne lądowanie po hopie zakończyło się wywrotką, która spowodowała złamanie trzonu kręgosłupa. Dla Damiana sezon się zakończył. 

Redbull 111 Megawatt, które odbywało się w miniony weekend miało miejsce na obszarze gminy Kleszczów. W tych właśnie zawodach uczestniczył nasz zawodnik z numerem 21. Podczas pokonywania jednej z hop na trasie tylne koło motocykla, którym jechał Damian zostało podbite, co skutkowało przechyleniem pojazdu do przodu i w efekcie zrzuceniem rajdera z maszyny.

Na Facebooku pojawił się wpis, w którym nasz zawodnik pesymistycznie podsumowuje obecny sezon. „Ten sezon jest jakiś pechowy dla mnie. Najpierw złamanie ręki 3 miesiące temu, teraz złamanie kręgosłupa. Prześladuje mnie jakiś pech. W czwartek miałem pożar w firmie, a pomieszczenie zostało zniszczone – spłonęły też sprzęty do serwisu zawieszeń, a dziś złamałem kręgosłup co przekreśla wszystko.”

W czwartek Damian miał jechać na Mistrzostwa Europy Enduro i bronić tytułu vice Mistrza Polski, dopiero później zakończyć sezon. Niestety stało się to wcześniej. Trwa właśnie zbiórka pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację, do której link znajdziecie tutaj.

Zachęcamy, aby wesprzeć Damiana nie tylko finansowo ale i ciepłym słowem na jego profilu. Trzymamy za niego kciuki i wierzymy, że szybko wróci do swojej pasji!