Przebudowa stadionu w Twoich rękach!

Masz szansę pomóc w przebudowie stadionu żużlowego! Potrzebujemy Twojego głosu, aby zdobyć pieniądze na rozpoczęcie prac. Wybierz projekt D – 12 w ramach budżetu obywatelskiego.

Rozpoczęło się głosowanie, które zadecydować jakie inwestycje zdobędą pieniądze z miejskiej kasy.  Jedną z propozycji jest projekt przebudowy stadionu żużlowego. To będzie dopiero początek prac, które docelowo mają doprowadzić do powstania w Lublinie nowoczesnego obiektu, na którym będzie można rozgrywać nie tylko mecze ligowe, ale także organizować największe turnieje międzynarodowe.

Pieniądze pozyskane dzięki budżetowi obywatelskiemu zostaną przeznaczone na:

1. Zmiana geometrii toru z ułożeniem nowej nawierzchni granitowej oraz strefy bezpieczeństwa w celu podniesienia atrakcyjności widowiska sportowego.

2. Zakup i montaż 3000 sztuk plastikowych krzesełek na istniejąca betonową trybunę.

3. Zakup nowej maszyny startowej oraz tablicy wyników.

4. Projekt budowlany I etapu modernizacji Stadionu Miejskiego przy Al. Zygmuntowskich ( poprzez skrócenie aktualnej geometrii toru co umożliwi usytuowanie nowych trybun na drugim łuku, od strony stadionu lekkoatletycznego oraz umożliwi wykonanie projektu dla dalszych etapów kompleksowej modernizacji obiektu).

5. Stworzenie bazy motocyklowej ( garaże ) dla szkółki żużlowej – kontenery niezwiązane na stałe z gruntem w miejscu parku maszyn umożliwiające przygotowanie sprzętu przed treningami oraz zawodami.

6. Zakup profesjonalnych maszyn do przygotowania nawierzchni toru

Głosować na D-12 można na stronie

https://obywatelski.lublin.eu/.

albo osobiście w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz punktach podanych na tej stronie https://lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-2018/zasady-i-miejsca-glosowania/.

W głosowaniu mogą brać udział nie tylko dorośli ale też dzieci, jeśli otrzymają zgodę opiekunów prawnych.