Sezon mistrzostw Polski za nami

Sześć intensywnych miesięcy za nami. Zawodnicy KM Cross Lublin zakończyli zmagania w mistrzostwach Polski w motocrossie. Po zaciętej rywalizacji, naszym reprezentantom udało się uzyskać dobre miejsca w klasyfikacjach generalnych.

KM Cross w sezonie 2018 zajął wywalczył wicemistrzostwo Polski w klasie quad. Jest to zasługą znakomitej postawy naszych zawodników: Romana Gwizdy i Artura Szczebaka. Oni zdobyli medale także indywidualnie. Roman zgarnął srebro, natomiast Artur był trzeci.

Drużynowo KM Cross wywalczył ponadto bardzo wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji juniorów. W naszej drużynie jeździli tylko wychowankowie szkółki klubowej, co zwiększa naszą satysfakcję z uzyskanego wyniku. Wśród seniorów  nasz klub został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Podsumowanie osiągnięć indywidualnych zaczynamy od kobiety, której zabrakło bardzo niewiele aby wskoczyć na podium mistrzostw Polski. Wiktoria Wicińska zajęła czwarte miejsce, ale była o krok od sukcesu.

W klasie MX 65 14 w generalce był Olaf Olek, 19 Michał Psiuk a 31 Hubert Biżek. To był doskonały sezon w wykonaniu naszych najmłodszych rajderów. W rywalizacji ze starszymi kolegami zebrali cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłym sezonie.

W klasie MX 85 sezon na 18 miejsce skończył Oliwier Wiciński, a 36 był Dawid Grzeszczyk. W MX 125 na ósmej pozycji został sklasyfikowany Wiktor Małecki, a 12 był Kamil Pawłowski. W MX 2 Wiktor Małecki był 22, a w MX 2 Junior 14. W trzech kategoriach został sklasyfikowany Maciek Więckowski, który na początku sezonu doznał kontuzji. W MX 2 był 22, w MX 2 Junior 14, a MX Open 19. W tej samej klasie Krzysztof Gil zajął 45 miejsce.

Sezon 2018 to nie tylko starty w cyklu Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie także na torach województwa lubelskiego. Cztery rundy Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie na maszynie startowej zgromadziły ponad pół tysiąca rajderów z Polski i zagranicy. W Karolinie odbyła się ponadto jedna z rudny Mistrzostw Strefy Polski Centralnej. To był sezon obfitujący w emocje i sukcesy.

Już wkrótce w naszch mediach będziecie mogli przeczytać o bohaterach zakończonego sezonu. Przedstawimy tych, którzy osiągali największe sukcesy jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportami motorowymi.