Skład na sezon 2018 ogłoszony

Stało się! Możemy zaprezentować Wam drużynę na sezon 2018. W takim zestawieniu pojedziemy w pierwszej lidze.

Speed Car Motor Lublin – skład 2018

TRENER

Dariusz Śledź

JUNIORZY

Maciej Kuromonow

Eryk Borczuch

Emil Peroń

Wiktor Lampart

SENIORZY

Daniel Jeleniewski – kapitan

Paweł Miesiąc

Dawid Lampart

Robert Lambert

Sam Masters

Andreas Jonsson

 

TRENER

Dariusz Śledź

Dla lubelskiego szkoleniowca to będzie drugi sezon za sterem Speed Car Motoru Lublin. Tym razem przed nim trudniejsza przeprawa, ale i większe wyzwanie. Kompletowanie składu trener ma za sobą, teraz musi odpowiednio przygotować zespół do rywalizacji w pierwszej lidze.

SKŁAD

Maciej Kuromonow

Rozpoczynał przygodę z żużlem w szkółce KM Cross, a w tym sezonie będzie miał okazję powalczyć o ligowe starty. W drugiej lidze zdobył kilka ważnych punktów, teraz będzie zbierał szlify u boku bardziej doświadczonych kolegów.

Eryk Borczuch

Jeździć uczył się w Anglii, ale porządne szlify zebrał już w szkółce żużlowej KM Cross. Od początku projektu odbudowy lubelskiego żużla stara się dawać z siebie wszystko i w nowym sezonie będzie miał okazję pokazać na co go stać.

Emil Peroń

Wychowanek Motoru Lublin i najlepszy produkt reaktywowanej szkółki żużlowej nad Bystrzycą. Ambitny i bardzo charakterny zawodnik z wielkim sercem do walki. Niejednokrotnie startował z drobnymi urazami, dowodząc, jak bardzo zależy mu na lubelskiej drużynie.

Wiktor Lampart

Jeden z najmłodszych i jednocześnie najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Debiutował na torze żużlowym w sezonie 2017, ale na pierwszy występ musiał czekać do 6. rundy 1 Ligi, bo… nie miał skończonych 16 lat! Nadzieja polskiego speedway’a i wielki fan enduro. 16-latek miał oferty z wielu klubów, ale zdecydował, że swój talent chce rozwijać w Lublinie.

Daniel Jeleniewski

Lublinianin, wychowanek, kapitan. Przy reaktywacji żużla w Lublinie nikt nie wyobrażał sobie, że w drużynie mogłoby zabraknąć Jeleniewskiego – żużlowego symbolu miasta ostatnich dwóch dekad i rekordzisty lubelskiego toru. Daniel podjął wyzwanie i sprostał zadaniu. W sezonie 2017 poprowadził swój macierzysty klub do awansu. W kolejnym roku już po raz trzynasty założy plastron z koziołkiem.

Paweł Miesiąc

Ulubieniec lubelskich kibiców. Sympatię zaskarbił sobie walecznością, nieustępliwością i efektowną jazdą. Paweł po prostu nie odpuszcza. Nigdy! Każdy wyścig z jego udziałem to gwarancja szybszego bicia serca i podniesionego ciśnienia. Niezwykle ambitny zawodnik, który bardzo utożsamia się z lubelską drużyną. Dusza towarzystwa i jeden z najbardziej pozytywnych wariatów w parku maszyn.

Dawid Lampart

Starszy z braci wraca do Lublina po czterech latach. Ma nie tylko wzmocnić formację krajowych seniorów, ale też dbać o właściwy rozwój młodszego brata. Obaj doskonale czują się na torze przy Alejach Zygmuntowskich. Z Wiktorem będą pierwszymi braćmi w barwach Motoru do czasów rodzeństwa Dadosów. Michał i Robert nigdy jednak nie startowali w Lublinie razem.

Robert Lambert

W dwie godziny rozkochał w sobie lubelskich kibiców, zdobywając komplet punktów w swoim pierwszym ligowym starcie w Polsce. Bardzo pewny punkt zespołu, który wywalczył awans. Brytyjska szkoła speedway’a. Dla Roberta im gorzej, tym lepiej. Trudne, dziurawe i grząskie tory to dla niego pestka. Wiele razy udowodnił, że świetnie sobie radzi w nawet najtrudniejszych warunkach. Motor jest jego pierwszym polskim klubem. Lambert bardzo polubił miasto, atmosferę na trybunach przy Alejach Zygmuntowskich i polską kuchnię.

Sam Masters

Pochodzi z australijskiego Newcastle – tego samego miasta, w którym urodził się Jason Doyle. Aktualny mistrz świata stosunkowo późno wspiął się na nieosiągalny dla innych poziom. Być może Sam będzie kolejnym „Kangurem”, który na najwyższe obroty wjedzie przed 30. urodzinami. Masters startował już w lubelskim klubie w 2015 roku.

Andreas Jonsson

Indywidualny wicemistrz świata z 2011 roku ma być liderem drużyny. Utytułowany Szwed drugi raz w karierze wybrał starty na zapleczu Ekstraligi. 10 lat temu poprowadził Polonię Bydgoszcz do awansu do elity – oby tym razem powtórzył ten wyczyn w Lublinie! „Adrenalina” to niezaprzeczalnie uznana marka i jeden z najbardziej znaczących zawodników świata ostatniej dekady. 18 razy stawał na podium Grand Prix, 3 razy sięgał z kadrą Trzech Koron po Drużynowy Puchar Świata, 6 razy był indywidualnym mistrzem Szwecji. Na motocyklu potrafi zrobić wszystko i na pewno będzie bardzo mocnym punktem Motoru w kolejnym sezonie.

Sponsorem relacji jest: