W niedzielę ostatni mecz o awans

Już w niedzielę o godz. 15 Speed Car Motor Lublin podejmie Stal Rzeszów w drugim meczu barażowym o awans do pierwszej ligi.

Dzisiaj wszystko się rozstrzygnie. Kto będzie świętował i w przyszłym sezonie pojedzie 1. LŻ, a komu przypadnie miejsce w ostatniej klasie rozgrywkowej? Czas zaczynać decydujące starcie sezonu ligowego w Lublinie: Speed Car Motor kontra Stal Rzeszów – zwycięzca będzie tylko jeden.

SKONCENTROWANI GOSPODARZE
Motor przystępuje do meczu z przewagą 14 punktów. Po wspaniałym meczu w Rzeszowie wydawać by się mogło, że dzisiejszy spotkanie będzie tylko spacerkiem i dopełnieniem formalności. – Nie lekceważymy meczu, ani rywala. Stawka jest zbyt wysoka, aby pozwolić sobie na odpuszczanie – mówią w lubelskim klubie.
Trener Dariusz Śledź wysłał do walki taki sam skład co w meczu w Rzeszowie.
Wszyscy w Lublinie liczą, że ci zawodnicy dokonają tego czego nie udało się dokonać żadnej z lubelskich drużyn: czyli wygrać baraże. Dotychczas lubelskie kluby miały pecha i zawsze przegrywały taką rywalizację. Teraz nadszedł moment na zapisanie nowej karty w dziejach lubelskiego czarnego sportu.

STAL NIE ODPUSZCZA
Nasz dzisiejszy rywal ma za sobą słaby sezon ligowy, który zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli. Wiele optymizmu w serca kibiców z Rzeszowa wlały najnowsze wiadomości o nowym inwestorze, który ma przejąć udziały w klubie. Kandydat na właściciela zapowiada nie tylko spłatę starych długów, ale także odbudowę klubu i szybki powrót Stali do ekstraligi. Pytanie czy goście zaczną swój marsz do żużlowej elity z pierwszej czy drugiej ligi.
Trener Janusz Stachyra uważa, że różnica 14 punktów jest do odrobienia. Na niedzielne zawody awizował najmocniejszy skład. W miejsce Erika Rissa, któremu ostatni mecz nie wyszedł, pojedzie Jake Allen. Ten 22- letni Australijczyk w polskiej lidze wystartował w trzech spotkaniach i legitymuje się średnią biegową wynoszącą 1,68. Jeszcze lepiej wiedzie mu się w Anglii. W ostatnim pojedynku z Peterborough Panthers zdobył dla Scunthorpe Scorpions 11 punktów z dwoma bonusami.

ZMIANY W PARACH
Pojawienie się młodego Australijczyka to nie jedyna zmiana w zestawieniu gości. Janusz Stachyra zdecydował się na roszadę w zestawieniu par. Dawid Lampart w pierwszych trzech startach nie pojedzie już z młodzieżowcem tylko z Marcelem Szymko, najsłabszym ogniwem w drużynie Stali. Parę z juniorami będzie prowadzić Australijczyk Nick Morris. Żużlowiec z Antypodów bardzo przeżył porażkę z Motorem na swoim torze i jak sam powiedział był zażenowany wynikiem i postawą swojej drużyny. Czy teraz poprowadzi swoją drużynę do sukcesu?

Tak było w pierwszym meczu barażowym:
Stal Rzeszów 38
9. Nick Morris – 10+2 (t,3,2,1*,3,1*)
10. Marcel Szymko – 0 (d,0,-,-,-)
11. Nicklas Porsing – 11 (3,2,1,3,0,2)
12. Erik Riss – 0 (d,t,w,-)
13. Dawid Lampart – 8 (d,0,3,0,2,3)
14. Kamil Kiełbasa – 0 (0,0,-,0)
15. Wiktor Lampart – 9+1 (1,2,2,1,2*,1)
Speed Car Motor Lublin 52
1. Bjarne Pedersen – 9+2 (2*,3,1,1*,2)
2. Stanisław Burza – 4 (3,1,0,-)
3. Daniel Jeleniewski – 12+1 (1,2*,3,3,3)
4. Paweł Miesiąc – 8 (2,3,1,2,0)
5. Robert Lambert – 9+1 (3,2,3,1*,0)
6. Oskar Bober – 6+1 (3,1*,0,2)
7. Wiktor Trofimow jr – 4+1 (1,1,2*)

GRUPA DOMLUBLIN.PL
SPONSOR RELACJI Z WYDARZEŃ ŻUŻLOWYCH