Wiktoria i Maciek na podium w PP

W Sobieńczycach motocrossowcy rozpoczęli sezon Pucharu Polski. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciek Więckowski, zajmując trzecie miejsce w najmocniejszej klasie MX Open, trzecia była także Wiktora Wicińska wśród kobiet.

Jadąca na motocyklu marki Husqvarna reprezentantka KM Cross uległa jedynie Karolinie Jasińskiej z Automobilklubu Gorzowskiego i Julii Jarmołkowicz z Człochowskiego AutoMobilKlubu. Wiktora w obu biegach zaprezentowała równą formę, mijając linie mety na trzeciej pozycji.

Najbardziej zacięta walka jak zwykle miała miejsce w klasie MX Open. Do Sobieńczyc zjechała cała krajowa czołówką motocrossowców z Łukaszem Lonką na czele. Reprezentant Człochowskiego AutoMobilKlubu wygrał rywalizację, dwa razy przyjeżdżając przed Szymonem Staszkiewiczem. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Lublina – Maciek Więckowski, który pokonał bardziej utytułowanych braci Łukasza i Karola Kędzierskich.  Maciek oprócz trzeciego miejsca zgarnął jeszcze nagrodę za najlepszy whipp!. W klasie MX Open 22 był Wiktor Małecki.

Lubelskie klub miał swoich przedstawicieli także w klasie MX 65. Tam dzielnie walczył wychowanek szkółki Olaf Olek, zajmując 10. pozycję w klasyfikacji generalnej. Hubert Biżek był natomiast 20.

W klasie MX Junior KM Cross także miał dwóch swoich przedstawicieli. Arkadiusz Pryk zajął wysokie 5. miejsce, a ubiegłoroczny mistrz Polski z klasy MX85 Wiktor Małecki był dziesiąty. Dla tego zawodnika jest to pierwszy rok startów w klasie MX Junior.

Dzięki tym wynikom, KM Cross po pierwszej rundzie Pucharu Polski zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji klubowej.