Wiktoria Wicińska na podium w Strefie Centralnej

II runda Strefy Centralnej w motocrossie za nami. Oczywiście Suchodół okazał się gościnny dla naszych zawodników, którzy zajmowali wysokie miejsca w swoich klasach.

Na podium zawodów w klasie kobiet stanęła Wiktoria Wicińska. Lublinianka dwa razy dojeżdżała do mety na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie bardziej doświadczonej Alinie Łaszcz. W rezultacie stanęła na drugim stopniu podium, a jej klubowa koleżanka Zuzanna Dąbrowska była czwarta, choć w pierwszym biegu przyjechała na trzeciej pozycji. Zuzanna dzięki punktom zdobytym we wtorek awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Olaf Olek zajął 5. pozycję w klasie MX 65, w pierwszym wyścigu przyjeżdżając na metę jako trzeci. Jego klubowy kolega Hubert Biżek był dwunasty, a na 14. pozycji uplasował się Filip Zaborek. Najmniejsza klasa była bardzo licznie obsadzona we wtorek, startowało aż 18 zawodników. Po dwóch rundach cyklu Hubert Biżek jest na piątek pozycji, a Filip Zaborek jest szósty. Dzięki dobremu wynikowi 10 miejsce zajmuje Olaf Olek.

W klasie MX 85 wystartowało trzech reprezentantów KM Cross. Oliwier Wiciński był piąty, Oskar Szulc ósmy, Dawid Grzeszczyk dziewiąty.

Wśród juniorów barw naszego zespołu bronił Kamil Pawłowski – zajął 10. pozycję na 16 jadących zawodników.  W klasie MXB Robert Szymański zajął 6. pozycję i po dwóch rundach cyklu zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.