KMCROSS / Aktualności

Aktualności

Łukasz Kędzierski na ISDE 2015

Sześciodniówkę Enduro ISDE 2015 czyli międzynarodowe Mistrzostwa Świata w Drużynowym Enduro wygrała Francja, nasz zespół zajął 12 miejsce na 23 sklasyfikowane drużyny. Indywidualnie nasz zawodnik Łukasz Kędzierski startujący w klasie E1 zajął 31 lokatę na 52 sklasyfikowanych rajderów, wygrał Brytyjczyk Jamie McCanney.

W rozegranej w miniony weekend zawodach kolejnej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie, które odbyły się w Romanówce koło Siemiatycz wzięła udział grupa zawodników Klubu Motorowego Cross Lublin. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Maciek Sagan, który pewnie zwyciężył w klasie Junior.

Pan Leszek przypomina, że w tą sobotę i niedzielę 12-13 września sędziuje zawody Mistrzostw Polski w Cross-Country w Romanówce koło Siemiatycz i zaprasza zawodników KM Cross Lublin do udziału w imprezie. Z kolei Prezes Piotr Więckowski zapowiedział zwrot startowego.

Poza tytułami indywidualnymi i tytułem zespołowym, w klasyfikacji klubowej Klub Motorowy Cross w Lublinie jest Klubowym Wicemistrzem Polski w Motocrossie w klasie Senior w sezonie 2015. Wielkie brawa dla zawodniczek i zawodników za to osiągnięcie.

W najbliższy weekend (sobota - niedziela 12-13 września 2015) zapraszamy wszystkich na klubowy wyjazd na Mistrzostwa Polski w Cross-Country do Romanówki pod Siemiatyczami. Szykuje się ciekawa impreza, w której warto wziąć udział, tym bardziej klub zwraca koszty startowego. Zapraszamy.

Red Bull 111 Megawatt to masowy wyścig motocyklowy enduro na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Do wyścigów kwalifikacyjnych w sobotę stanęło 665 zawodników i zawodniczek nie tylko z Polski, ale z wielu krajów Europy. Po kwalifikacjach do wyścigu finałowego w niedzielę stanęło 502 rajderów.

Ekipa KM Cross Lublin w składzie: Karol Kędzierski, Filip Więckowski, Arek Pryk zajęła 3 miejsce na Zespołowych Mistrzostwach Polski w Motocrossie i zdobyła tytuł Zespołowego II Wicemistrza Polski w Motocrossie. Wygrała ekipa z AMK Człuchów, druga była drużyna Okręgu Olsztyn PZM.

Tak wyglądało podium mistrzostw Polski w Motocrossie w klasie Kobiet. Na najwyższym stopniu stanęła Karolina Liszewska z KM Cross - mistrzyni Polski w sezonie 2015.

W ten weekend w Gdańsku odbędzie się ostatnia runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Dla dwójki naszych reprezentantów to ważne zawody. W klasie Kobiet szansę na tytuł mistrzowski ma Karolina Liszewska, zajmująca dotychczas drugą lokatę, a w klasie MX85 o miejsce na podium walczy Arek Pryk.

Szółka Motocrossowa KM Cross w okresie roku szkolnego będzie miała treningi z Filipem Więckowskim. Wybrani zawodnicy z grupy Kamila Walczaka, którzy posiadają predyspozycje przechodzą do nowej grupy Filipa Więckowskiego, który obecnie prowadzi treningi z nową grupą dwa razy w tygodniu.

Karol Kędzierski z KM Cross Lublin wicemistrzem Polski w Motocrossie w królewskiej klasie MX Open, mistrzem Polski Łukasz Lonka, trzeci Arkadiusz Mańk. Po odwołaniu rundy MP w Motocrossie, poznaliśmy mistrzów Polski w Motocrossie w klasach: MX Open, MX2 i MX Masters.

W ostatnią niedzielę wakacji odbyły się na torze w Osielcu zawody 5 rundy Mistrzostw Strefy Południowej. Mimo upału zawodnicy nie zawiedli. W klasie MX2 Junior wygrał Piotr Szczepanek przed Pawłem Misiarzem i Arkiem Prykiem.