KMCROSS / Aktualności

Aktualności

Muzem historii sportu w Lublinie otwarte

W dniu dzisiejszym na stadionie miejskim Arena Lublin odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum historii sportu w Lublinie. Największą kolekcję w muzeum poświęcono sportom motocyklowym, a w szczególności żużlowi. Otwierający muzeum prezydent Lublin Pan Krzysztof Żuk był wzruszony przyjęciem zawodników,

Pragniemy poinformować, że mecz żużlowy Lublin vs. Czecho-Słowacja 14.10.2016 to , ,Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Lublin".

Zapraszamy w najbliższy piątek 14.10.2016 o godz. 19 na stadion przy al. Zygmuntowskich 5 na mecz drużyn Lublin i Czecho-Słowacji. Składy drużyn. Goście: Martin Vaculik, Jakub Valkovic, Martin Malek, Jan Mihalik, Martin Gavenda, Michal Tomka, David Pacalaj.
Lublin: Daniel Jeleniewski, Kamil Brzeziński, Oskar Bober, Krystian Włodarczyk, Eryk Borczuch, Emil Peroń, Maciej Kuromonow.

Klub Motorowy Cross Lublin w minioną niedzielę zorganizował finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny. Szósta eliminacja w sezonie 2016 przy pomocy Miasta Lublin odbyła się na torze Karolin pod Łęczną, gdzie zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski oraz goście z Białorusi i Ukrainy.

W związku ze zbliżającymi się w ten weekend zawodami 6 rundy MML tor Karolin jest nieczynny. Zapraszamy do udziału w treningach przed zawodami 6 rundy MML w dniu 8 października 2016 (sobota) w godzinach 11-16.

W poniedziałek w wieku 78 lat zmarł Andrzej Jendrej wybitny zawodnik żużlowym, reprezentował barwy lubelskiego Motoru przez dziesięć sezonów od 1962 do 1972, jeździł w drużynie z Andrzejem Perczyńskim.

Dzielne dziewczęta

Dziś odbyły się w Dębskiej Woli ostatnie zawody w mistrzostwach Polski w Motocrossie. Nasi quadowcy wywalczyli tytuł klubowego mistrza, ale w klasie Kobiet rywalizowało nasze dzielne Panie. Choć dziś żadna z nich nie stanęła na podium, zasłużyły na wielkie brawa za walkę do końca. Dokonały tego:

W meczu żużlowym jaki odbędzie się w dniu 14 października 2016 na lubelskim torze pomiędzy reprezentacjami Lublina, a Czech i Słowacji kapitanem gości będzie Martin Vaculik. To znany zawodnik, startujący w polskiej ekstraklasie w barwach KS Toruń mający na swoim koncie liczne sukcesy jak np. wygraną w Grand Prix Polski w 2012, tytuł Mistrza Europy w roku 2013. Kontakt z Martinem Vaculikem został nawiązany podczas wspólnych treningów w Gorican w Chorwacji w lutym br.

Serdecznie zapraszamy na finałową rozgrywkę cyklu Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie! To już ostatnia runda w sezonie 2016, nie może Was tam zabraknąć. Zawody rozegrane zostaną na torze w Karolinie już 9 października! Do zobaczenia!

W dniu dzisiejszym na rzeszowskim torze odbyły się zawody IV Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach najlepszy okazał się Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno. W turnieju wystąpiło trzech reprezentantów KM Cross Lublin.

W czwartek na torze Majdanek w Lublinie w ramach cyklu MML odbyły się zawody o Puchar Przewodniczącego Okręgowej Komisji Sportu Motocyklowego PZM Okręgu Lubelskiego. Na starcie stanęły dwie klasy MX Kobiet oraz Mini. Mimo środka tygodnia zawody cieszyły sporym zainteresowaniem.

W dniu dzisiejszym na torze w Rybniku licencję zawodniczą w sporcie żużlowym zdał Maciej Kuromonow. Trener Robert Jucha, który przekazał tą radosną nowinę, nie tłumił radości ze stylu jazdy swojego podopiecznego.