Czas rozpocząć rundę rewanżową

– Podtrzymać zwycięską passę – z takim celem żużlowcy Speed Car Motoru Lublin przystępują do meczu 8. rundy sezonu 2018 z Euro Finannce Polonią Piła. Gospodarze są zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Lublinianie przystępują do tego spotkania po serii sześciu kolejnych zwycięstw i z pozycji niepokonanego dotychczas lidera tabeli. Natomiast goście na półmetku rozgrywek plasują się na piątym miejscu w ligowym zestawieniu z dorobkiem dwóch wygranych i czterech porażek.

Przed dwoma tygodniami Speed Car Motor pokonał Euro Finannce Polonię na torze w Pile 49:41. Zwycięstwo nie przyszło „Koziołkom” łatwo, ale w dzisiejszym meczu nasi żużlowcy zrobią wszystko, by wywalczyć wygraną wraz z punktem bonusowym i umocnić się na szczycie tabeli Nice I Ligi Żużlowej.

Trzeba jednak pamiętać, że w szeregach zespołu z Wielkopolski nie brakuje doświadczonych zawodników, którzy potrafili w przeszłości dobrze punktować na torze przy Alejach Zygmuntowskich. Dlatego Speed Car Motor podchodzi do przeciwnika z szacunkiem, ale przede wszystkim ze świadomością swojej siły i wiarą w zwycięstwo.

– Pilanie to bardzo trudny przeciwnik, którego nie można lekceważyć, bo jest w stanie skutecznie powalczyć, nawet na naszym torze. Jednak na pewno nie damy sobie wydrzeć tej wygranej i zapewniam, ze będziemy walczyć o nie z całych sił – przyznaje Daniel Jeleniewski, kapitan Speed Car Motoru Lublin. – Nie tracimy czasu na myślenie o tym, co było. Fajnie, że jesteśmy liderem, ale trzeba koncentrować się po prostu na każdych najbliższych zawodach. Czy jestem zaskoczony naszą dotychczasową dyspozycją? Nie, ponieważ sumiennie przygotowywaliśmy się do sezonu całą zimę. Już dawno było mówione, że dysponujemy fajnym i dobrze złożonym składem, który może sporo namieszać. Nie ma co się oszukiwać, że dobre wyniki budują świetną atmosferę i taką właśnie mamy w drużynie. Oby tak było do końca – dodaje Daniel Jeleniewski.

W ostatnim spotkaniu najskuteczniejszymi jeźdźcami drużyny prowadzonej przez menadżera Tomasza Żentkowskiego byli Rafał Okoniewski (13 punktów + bonus w sześciu startach) oraz Tomasz Gapiński, który zdobył 11 oczek z bonusem.

Natomiast w lubelskim zespole najwięcej punktów wywalczył w Pile lider Speed Car Motoru, Andreas Jonsson. Szwed zgromadził 13 punktów i bonus w pięciu gonitwach po raz kolejny udowadniając, że jest w obecnym sezonie w znakomitej dyspozycji.

Ostatni mecz z udziałem drużyn z Lublina i Piły odbył się przy Alejach Zygmuntowskich 21 czerwca 2015 roku na poziomie drugoligowym. Gospodarze wygrali wówczas 48:42. Co ciekawe, najskuteczniejszym żużlowcem tamtych zawodów był Sam Masters, który wygrał cztery z pięciu odjechanych biegów. Australijczyk oraz jego koledzy z zespołu liczą na to, że tym razem również to „Koziołki” będą górą, a najlepsza publiczność w Polsce pomoże im w odniesieniu zwycięstwa!

AWIZOWANE SKŁADY

Eko Finannce Polonia Piła
1. TOMASZ GAPIŃSKI
2. ADRIAN CYFER
3. RAFAŁ OKONIEWSKI
4. PAVEL LAGUTA
5. THOMAS JONASSON
6. PATRYK FAJFER
7.

Speed Car Motor Lublin
9 . DAWID LAMPART
10. PAWEŁ MIESIĄC
11. DANIEL JELENIEWSKI
12. ROBERT LAMBERT
13. ANDREAS JONSSON
14.
15. WIKTOR LAMPART