Kamil Strąk powołany do kadry Polski!

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Trener Jan Ząbik obok lublinianina powołał do składu sześciu innych zawodników z Polski. – Kamil był na zgrupowaniu kadry w Toruniu i pokazał się z bardzo dobrej strony. 29 czerwca jedziemy do Torunia na treningi. 3 lipca zawodnicy, którzy pojadą w półfinale będą trenować w Gdańsku. Natomiast 4 lipca planowany jest turniej półfinałowy – mówi Robert Jucha, trener szkółki żużlowej KM Cross. – Wierzymy, że nasz wychowanek pojedzie na swoim poziomie i zakwalifikuje się do finału – dodaje.

Kamil Strąk jest najmłodszym zawodnikiem w historii Lublina, który zdał licencję żużlową. – Miałem 13 lat kiedy udało mi się zdać licencję – mówi lubelski zawodnik. – Teraz będę chciał powalczyć o jak najlepszy wynik. Cieszę się, że mogę się rozwijać w szkółce KM Cross – podkreśla.

Młody lubelski zawodnik już na początku swojej przygody ze sportem może liczyć na wsparcie partnera – Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. Dzięki temu udało się pozyskać nowe silniki dla Strąka. – Cieszę się, że młody talent pokazał się i dostał powołanie do kadry Polski – mówi Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. – Fundacja została powołana właśnie po to, aby wspierać talenty z Lublina i Lubelszczyzny. Wierzę, że nasza pomoc sprawi, że Kamil powalczy w zbliżających się mistrzostwach świata o dobry wynik – kończy.