VI Runda Mistrzostw Polski w Więcborku

W niedzielę, 19 sierpnia w Więcborku odbyła się VI Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. KM Cross Lublin reprezentowało w sumie 9. zawodników. Nasi młodzi rajderzy zdobyli cenne punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski juniorów.

Zacięta rywalizacja oraz wysoki poziom przygotowania rywali był motorem napędowym dla naszych podopiecznych. Ci wystartowali łącznie w czterech klasach dając z siebie wszystko.

W klasie MX 65 na 9. pozycji dojechał Olaf Olek, zdobywając kolejno 33 i 30 pkt. Cztery miejsca dalej uplasował się Michał Psiuk, który na metę dowiózł 57 pkt. Hubert Biżek natomiast zajął 27. miejsce i zdobył 14 pkt.

W MX 85 startowało dwóch lubelskich zawodników. Oliwer Wiciński i Dawid Grzeszczyk dotarli kolejno na 14. oraz 23. pozycji. Oliwer zebrał 54, zaś Dawid 33 pkt.

Klasa MX 125 nie była szczęśliwa dla powracającego po kontuzji do ścigania Arkadiusza Pryka. Niestety nie zdobył on żadnych punktów ponieważ w pierwszym wyścigu złamał nogę. Wiktor Małecki w tej samej klasie zmagania ukończył na wysokiej 7. pozycji, a Kamil Pawłowski był 14.

W klasie MX Kobiet jechała niezastąpiona Wiktoria Wicińska, która tym razem ukończyła szósta i dodała 71 pkt na swoje konto.

Dla naszych młodych zawodników było to bardzo udany start, a zdobyte punkty pozwoliły na zwiększenie dorobku w klasyfikacji generalnej zawodów.